پهنای باند چیست؟

پهنای باند عبارت است از مقدار اطلاعات عبور داده شده از کانال ارتباطی داده شده در واحد زمان.به عنوان مثال اگر در صفحه اصلي شما 4 عكس قرار داشته باشد كه حجم هر كدام از آن عكسها 10 كيلوبايت باشد و همچنين خود صفحه 5 كيلوبايت حجم داشته باشد ، زماني كه يك كاربر به سايت شما مراجعه ميكند 45 كيلوبايت از پهناي باند شما را استفاده كرده است.

پست الكترونيكي ايجاد شده با وجودي كه به سقف حجم مورد نظر نرسيده ولي غير فعال مي شود چرا؟

فضاي هاست تعلق گرفته به هر سايت متعلق به كليه خدمات ارائه شده مي باشد و در هنگام تعريف آدرس پست الكترونيكي شما مجاز به تعيين سقف بدون توجه به محدوديت سايت مي باشيد ولي در صورت تكميل ظرفيت هاست توسط ساير صندوقها يا محتويات سايت بلافاصله كليه صندوقها از نظر دريافت نامه غير فعال مي شوند. با ورود به قسمت مديريت سايت می توان از ميزان فضاي اشغال شده و باقيمانده آن مطلع گرديد.

هاست يا هاستینگ چيست ؟

هاست بدين معني است که شما بتوانيد صفحات طراحي شده وب سايت خود را در فضايي روي اينترنت قرار دهيد ، بدين معني که ، به فضاي اختصاص داده شده به شما دسترسي کامل داريد ، مي توانيد فايلهاي خود را upload (بالاگذاري) کنيد ، آمار مربوط به سايت خود را داشته باشيد ، و هر بخش کوچک روي سايت و ايميل هاي تحت دومين خود را مديريت کنيد و .....

منظور از آپلود فایل چیست ؟

عد از اینکه سایت طراحی شد ، شما نیازمند آن هستید که فایل های خود را با استفاده از FTP برروی سرور آپلود کنید .

مراحلی که باید انجام دهید بدین شکل می باشد

  • ساخت اکانت FTP
  • آپلود فایل ها با استفاده از نرم افزار های مناسب

برای ساخت اکانت FTP شما باید وارد پنل مدیریت سایت خود بشوید که اگر پنل مدیریتی شما DotNetPanel و یا Helm می باشد می توانید آموزش آن را در قسمت راهنما سایت مشاهده کنید

حال شما باید فایل های خود را آپلود کنید که برای اینکار شما می توانید از نرم افزارهای کمکی چون FileZilla و یا CuteFTP استفاده کنید که آموزش نرم افزار FileZilla و CuteFTP در بخش مقالات سایت وجود دارد

منظور از email auto responder چیست؟

پاسخگویی اتوماتیک به ایمیل های دریافتی را میگویند، شما میتوانید یک متن آماده کنید تا هر گاه به شما ایمیلی زده شد آن متن  به عنوان پاسخ موقت به فرستنده ارسال شود.

من میخواهم از دامنه ی خودم و از هاست شمااستفاده کنم,آیا باید دامنه ام را به شما منتقل کنم؟

اگر شما میخواهید که از دامنه ی خودتان استفاده کنید اما از شرکت ما هاست بگیرید 2 راه دارید

  • میتوانید دامنه تان را به ما منتقل کنید
  • میتوانید name server های دامنه تان را بر روی  نام سرورهای اطلس رایان تنظیم کنید

اگر شما دامنه تان را به ما منتقل نکنید و فقط از ما هاست بگیرید به خاطر بسپارید که از این پس باید کلیه امور مربوط به دامنه تان را از جمله عملیات تمدید و ....را با شرکت ثبت کننده ی دامنه تان در میان بگذارید چون در این صورت شرکت اطلس رایان registrar دامنه ی شما نمی باشد.(این عملیات را که شما دامنه تان را از یک شرکت به شرکت دیگری منتقل می کنید Domain Transfer میگویند.)

من قبلاً دامینی ثبت کرده ام و اکنون میخواهم فضایی برای آن دامین تهیه کنم چه اقداماتی باید انجام دهم؟

براي اينكار زمان سفارش سرويس مورد نظر خود اين مورد را مشخص نماييد. سپس در ايميلي كه براي شما ارسال ميشود DNSها و IPهاي سرور انتخابي شما برايتان ارسال ميشود. شما ميبايست DNSهاي (و يا IPهاي) ارسالي در ايميل را براي دامين خود معرفي نماييد. براي اينكار بايد به كنترل پنل داميني كه قبلا ثبت كرده ايد وارد شويد و DNS هاي آنرا تغيير دهيد.

من خود صاحب دامنه ای هستم و می خواهم از دامنه ی خود بدون انتقال دامنه به شما استفاده کنم و از شما هاست بگیرم چگونه باید اقدام کنم؟

 

شما می توانید دامنه ی خود را که در شرکت دیگری ثبت کرده اید در همانجا نگه دارید ولی برای استفاده از هاست ما باید از شرکت ثبت کننده ی دامنه تان بخواهید تا نیم سرور های دامنه تان را بر روی نیم سرور های اطلس رایان قرار دهند

DNS های اطلس رایان عبارتند از:

St11.atlasrayan.com

St12.atlasrayan.com

بدین صورت دامنه ی شما می تواند اطلاعات هاستتان را از روی سرور های ما بخواندولی فراموش نکنید که دامنه ی شما هنوز در دست شرکت ثبت کننده می باشد و برای عملیات تمدید و کلیه ی امور مربوط به دامنه باید با شرکت مربوطه تماس حاصل فرماییدو این را با عملیات انتقال اشتباه نکنید

من به گونه ای ثبت نام کرده ام که از دامنه ی خودم استفاده کنم و DNSهایم را هم تغییر داده ام پس چرا دامنه ی من کار نمی کند؟

برای اینکه دامنه ی شما بر روی server های ما تنظیم شود بدون اینکه شما دامنه تان را به ما منتقل کنید باید نام سرورهای دامنه تان را بر روی نام سرورهای اطلس رایان که عبارتند از ns1.atlasrayan.com , ns2.atlasrayan.com قرار دهید. حال اگر شما این عملیات را انجام دادید اما هنوز دامنه ی شما به هاست سابقتان متصل بود وe-mail هایتان هم به آن جا ارسال می شد و زمانی که شما از دامنه تان whois می گیرید نیم سرورهای شما هنوز تنظیم نشده است و مشخصات هاست سابقتان نمایش داده میشد به این دلیل است که ISP شما cache کرده است و کنترل این موضوع از دست من و شما خارج است در نتیجه شما باید برای چند روز منتظر بمانید تا name server های شما به درستی تنظیم شود شما در این زمان میتوانید موقتا از طریق IP برای upload محتویات سایتتان و دسترسی به کنترل پنل استفاده کنید و همچنین از طریق همین کنترل پنل e-mail های خود را نیز بسازید.

در چه مکان هایی فایل های خود را آپلود کنم ؟

در نظر داشته باشید که شما نمی توانید در هر جایی فایل های خود را آپلود کنید ، اگر شما می خواید که فایل های آپلود شده سایت شما نمایش داده شود باید آنها را حتما در فولدری با نام wwwroot  و یا ww  و یا  webrootآپلود کنید. و به خاطر داشته باشید که حتما باید صفحه اصلی سایت شما نامی به این صورت داشته باشد index.htm ، index.html و اگر صفحه شما داینامیک می باشد باید نام آن default.aspx باشد

حجم فضای خريداری شده متعلق به چه خدماتی مي باشد؟

کليه محتويات سايت شامل صفحات وب ، برنامه نويسي ، بانكهاي اطلاعاتي ، نامه هاي الكترونيكي ، نرم افزارهاي كاربردي ، درايورهاي FrontPage و ... كه بطور مستقيم با وب سايت شما مرتبط مي باشند در محدوده حجم فضاي هاست شما قرار مي گيرند. با افزايش حجم هر يک از اين موارد از حجم فضای ساير موارد کاسته خواهد شد.

تفاوت سرور ویندوز و لینوکس در چیست؟

سرورهای لینوکس دارای سیستم عامل لینوکس و وب سرور آپاچی میباشد این سرورها فقط از زبان های PHP  و PERL  به خوبی پشتیبانی میکنند در حالی که سرورهای ویندوز دارای سیستم عامل ویندوز سرور میباشد که وب سرور آنها نیز IIS میباشد  سرورهای ویندوز بیشتر برای افرادی که برنامه نویسی ASP  ویا .NET  استفاده میکنند استفاده میشود،البته سایت هایی که با PHP هم طراحی شده اند را نیز ساپورت میکند.

آیا من می توانم وب سایت خود را قبل از اینکه dns های دامنه ام را بر روی dns های شما قراردهم امتحان کنم؟

بله شما میتوانید از طریق آدرس موقت (IP) آپلود را انجام دهید کلیه IP های مورد نیاز شما از این طریق به دست میآیند که وارد کنترل پنل هاست خود شویدو مراحل زیر را در پیش گیرید:

 

Control panel( Helm)>Domain>your domain name>DNS Zone Editor

 

آيا امكان ارتقا خدمات از يك پلان به پلان ديگر وجود دارد؟

بلي ، شما در هر زمان قادر خواهيد بود خدمات هاست خود را ارتقا دهيد، تفاوت هزينه ارتقا تا پايان دوره قرارداد براي شما محاسبه و طي صورت حسابي جداگانه از شما مطالبه خواهد شد. ضمنا هيچگونه هزينه اضافي جهت ارتقا مطالبه نخواهد شد.

Domain Alias چیست؟

Domain Alias دامنه ی فرعی سایت شما می باشد در واقع شما می توانید یک اسمی را که غیر از نام دامنه ی اصلی شما می باشد را انتخاب و ثبت کنید ، برای انجام چنین کاری شما باید با بخش پشتیبانی اطلس رایان تماس بگیرید .